4 MEDALJE SA SVJETSKOG PRVENSTVA U PORTUGALU

Reprezentativci BiH u kickboxu odvojili 4 medalje. Tri u seniorskoj i jednu u konkurenciji veterana na Svjetskom prvenstvu koje se održava u portugalskom gradu Albufeira od 16. do 25.11.2023.

Jasmina Merdić se u polufinalnoj borbi pobjedom protiv Čehinje Mlejnikova Lucie plasirala u finale, te je nakon finala izborila drugo mjesto, a borila se protiv Srbijanke, Blagojević Lee.

1. mjesto, Svjetski prvak u kategoriji veterana iznad 94 kg, izborio se Adnan Redžović, savladavši Njemca Hofer Mikea, Hrvata Ivić Ivicu i u finalnoj borbi Austrijanca Dvornikovich Davida.

3. mjesta, bronzane medalje su osvojili:
Alija Tucak, kategorija iznad 91 kg u K1, koji je u kvalifikacijama savladao Monteiro Lucas Henriqua iz Brazila, ali je zavustavljen od Ukrajinca Shcherbatiuk Romana;
Dino Ružnić, kategorija do 74 kg u Light Contactu, 3 pobjede u kvalifikacijama protiv Moura Johnatan Vieira iz Brazila, protiv Poljaka Durma Adriana, Slovenca Zajec Simona, ali je u četvrtoj polufinalnoj borbi izgubio od Austrijanca Kassarnig Valentina.