17. Balkansko prvenstvo u Bugarskoj uspješno za reprezentaciju BiH

17. po redu Balkansko prvenstvo za seniore, održano u Varni (Bugarska), od 26.-28. sep. 2012.godine,u disciplinama: Semi, Contact, Kicklight, Low kick i K1 Rules. Balkansko prvenstvo održano je u sport hali ”Congressna” – Palača za kulturu i sport, gdje je 2008.godine, održano Evropsko prvenstvo. Reprezentacije su bile smještene u hotelu ”Persei”.

Reprezentacija BiH u Varnu je stigla 26. u 15 časova, kada su obavljene prijave i vaganje takmičara, te izrada žrijeba i sudački seminar, kao i sastanak organizatora sa trenerima i vođama reprezentacija.

Nastupile su sljedeće Reprezentacije: Srbija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Makedonija, Crna Gora, Albanija, Rumunija, Turska, Moldavija.

OSTVARENI REZULTATI REPREZENTACIJE BiH:

1. Mjesto osvajači zlatne medalje  – Balkanski Prvaci su:

• ELVEDIN DULIĆ, -63 kg – Semi Contact,  –  Kickboxing Centar ”Bihać”
    U finalnom meču  Elvedin Dulić  je  ubjedljivo  pobijedio  bugarkskog  šampiona ,
  • SANJA SAMARDŽIĆ,  -60 kg  – K1 Rules,  –  Kickboxing Centar ”Bihać”
    Sanja je u polu  finalu pobijedila makedonsku prvakinju, a u finalu je pobijedila  srbijansku  šampionku
    Valentinu Stanković,

2. Mjesto osvajači srebrene medalje – Vice prvaci Balkana su:

• MURAT RAKOVIĆ, -91 kg – Low kick, –  Kickboxing Centar ”Bihać”
    Murat je u finalnom meču igubio na poene 2:1 od srpskog prvaka.

3. mjesto osvojili su:

• Nebojša Poletan- low kick -81 te
  • Asim Selimović K1  Style -86 kg

Nažalost ostali članovi reprezentacije Bosne i Hercegovine nisu uspjeli osvojiti neku od medalja, a neki  naši takmičari nisu imali sreće sa žrijebom pa su u prvom kolu  za protivnike  imali svjetske ili evropske prvake.